davetiye-banner
davetiye-kampanya
ucuz-davetiye

Düğün Davetiyesi

Evlenme arzusu ile hayatlarını birleştirmek isteyen her kadın ve erkeğin bir numaralı duraklarından birisi olan düğün davetiyesi adeta resmi bir belge gibidir. Arkadaş çevresi ve akrabalardan tutun da birçok kişiye düğün mesajınızı ulaştırmanın şüphesiz en etkili yolu davetiye vermektir. Böylesi özel bir gün için karşıdaki kişiye davetiye vermek, karşıdaki kişide de özel olma hissi uyandırmaktadır. Davetiye verdiğiniz kişilere değerli olduklarını ve değer verildiğini hissettirmek için şık bir davetiye ile sunuma çıkmalısınız. Bu sunum ise güzel düğün davetiyesi modelleri ile mümkündür.

Düğün davetiyesi; düğün ve düğün öncesi organizasyonların nerede, nasıl yapılacağını, kimlerin evlilik yolunda olduğunu, çiftlerin ailelerinin kim olduğunu gösteren yazılı metinlerdir. Bu yazılı metinlerin hazırlanmasında ve renkli/renksiz tasarımlarla desteklenmesinde profesyonel ekip ihtiyacı doğar. Birçok matbaa ve basım merkezleri düğün davetiyesi bastırdığını iddia etse de şüphesiz bu kadar önemli bir ürünü gerçek profesyonellere yaptırmak en doğru karardır.

Evlenme yolunda yürümek isteyenler düğün davetiyesi modelleri için bir çalışma yapmalıdır. Özellikle facebook sayfaları, instagram hesapları ve internet sitesi web adresleri sayesinde birçok davetiye çeşidini görüp seçim yapma şansınız var. Düğün davetiyesi seçimi yaparken tarzınızı yansıtan modeller tercihiniz olmalı. Örneğin genel olarak insanlar tarafından içe kapanık birisi olarak tanımlanıyorsanız davetiyelerinizde de cafcaflı ve aşırı uç modeller yerine sadelik tercih etmelisiniz.

Özel Düğün Davetiyesi Modelleri Nelerdir?

Öncelikle her davetiye üreticisi şirketin ve matbaanın farklı modeller ile piyasaya ürün sürdüğünü söylemek gerekiyor. Düğün davetiyesi konusunda sınırları kesin çizgilerle çizilmiş model çeşitleri yoktur bu da piyasada binlerce düğün davetiyesi anlamına geliyor.

Düğün davetiyelerinin özel tasarımla isteğe göre yapılıyor olması da en büyük avantajlardan. Eğer siz davetiye üzerinde birbirinin elinden tutan ve birbirine bakan çiftin tasarlanmasını istiyorsanız, davetiye kenarlarında özel tırtıklar arzuluyorsanız isteğinize özel davetiyeler yapılmaktadır. Tabi ki bu özel istekler ekstra ücret anlamına da gelmektedir.

Düğün davetiyelerinde moda olan modelleri incelediğimizde üzerinde çiçek ve bisiklet olan, renkli düğün davetiyelerinin trend olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca düğün davetiyelerinin zarf içerisinde sunulması da geçmişte olduğu gibi devam eden moda davetiye anlayışıdır.

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Davetiye kâğıtları birçok türe ayrılsa da bu türlerin kalitesinde esas belirleyici olan kalınlıklarıdır. Davetiye kâğıtlarının kalınlığı ülkemiz piyasasında genellikle metrekaresi 230 gram, 250 gram, 300 gram olarak üretilen kâğıt türlerinden oluşur. Bunların dışında metrekaresi 160 gram ve 180 gram gibi daha farklı kalınlıklarda davetiye kağıtları da var.

Düğün davetiyesi seçerken davetiye kâğıdı kaliteli olmalıdır. Kaliteyi belirleyen en önemli kıstas ise kalınlık denebilir. Bir davetiyenin ince ya da iri olması daha ince olanın kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Kalite durumu elle dokunulduğunda kendisini net olarak hissettirmektedir. Bazı ileri seviye kâğıt üreticilerinin kendi kalite ve zevk standartları doğrultusunda ekstra katkı maddeleri ile kâğıtlarda şık görüntü elde ettikleri bilinmektedir.

Davetiyenin mat ya da parlak görünümde olup olmaması da düğün davetiyesi seçerken dikkat edilmesi gereken önemli konulardan. Fantezi kâğıt adıyla piyasada sık kullanılan davetiye kağıt çeşitleri genellikle mat olarak sunulmaktadır. Parlak kağıtlar bir diğer ifade ile “sedefli kağıtlar” ise davetiyelerde simli gibi görünen parlak bir alan oluştururlar. Bu yönüyle daha kaliteli bir görüntü ve hava mümkün olmaktadır.

Evlenecek çiftlerden hem erkeğin hem de bayanın görüşü oldukça önemlidir. Bayanların seçici ve söz sahibi olduğu düğün davetiyelerinde beyler genellikle arka planda kalmaktadır. Eş adayları birbirlerinin çevrelerini iyi bilmediği için fikir telakkisinde bulunmalıdır. Örneğin bir tarafın çevresi aşırı muhâfazakar bir tarafın ki daha özgürlükçü bir anlayış içindeyse iki farklı davetiye basımı yoluna da gidilebilir.

Davetiye Fiyatları

Kullanılacak olan renk sayısı, davetiye kâğıdının kalitesi, seçilen tasarım, seçilen zarf ve ekstra istekler davetiye fiyatlarından belirleyici unsurlardır. Her keseye uygun davetiyelerin yer aldığı piyasada özel istekler ile özel tasarımlar da oluşturulmaktadır. Davetiye fiyatları, davetiye seçerken göz önünde olması gereken önemli bir aşamadır.

Davetiye fiyatları farklı etkenlerle değişse bile ülkemizde genellikle en az 100 adet şeklinde satılmaktadır. Bir davetiyenin matbaada basılması ve işleme alınması emek isteyen konulardır o yüzden firmalar en az 100 adet olarak basım gerçekleştirmektedir. Bazı özel durumlar ve kampanyalar ise bu durumdan istisnadır.

Scroll